|

VMWare Solution

horizon
ESXI
مجازی سازی زیر ساخت
استفاده از زیر ساخت مجازی ، به علت کاهش هزینه ها ، افزایش کارایی و مدیریت سریع تر راحت تر ، امروزه مورد توجه اکثر مدیران IT  از سازمان های کوچک تا سازمان های بزرگ شده است.

بدون شک مجازی سازی یکی از امور جدا نشدن در هر سازمان محسوب می شود.

مجازی سازی زیر ساخت

VMware ESXI

ESXI یک محصول Enterprise Level  از محوصلات شرکت VMware است . این محصول ، hypervisor از نوع یک بوده ، که بر روی سرور بعنوان یک سیستم عامل نصب می شود .

این محصول امکان مجازی سازی بستر مانند مجازی سازی سیستم عامل های شما را فراهم می کند .

این راهکار مجازی سازی به همراه سار محصولات این شرکت امکان جابجایی ، ارتقا و سایر عملیات های مورد نیاز برای مدیران و کارشناسان IT را بسیار آسان نموده است.

به وسیله VMware Vcenter می توان هاست های مختلف را بصورت یک جا در پنلی واحد مدیریت نمود . البته این ساده ترین ویژگی است که VMware Vcenter در اختیار ما قرار می دهد.

بی شک در ایران یکی از پرطرفدار ترین راهکار های مجازی در بین مدیران IT ، راهکار شرکت VMWare است.

مجازی سازی دسکتاپ و برنامه

VMware Horizon

این محصول ، از پکیج شرکت VMware بوده که امکان مجازی سازی دسکتاپ ها (Desktops) و برنامه ها (Apps) رابرای سازمان شما فراهم می کند.

از آنجایی که عملیات نصب ، نگهداری ، ارتقا ، دسکتاپ های کاربران برای تیم IT  و Help Desk سازمان ها همواره کاری دشوار ، زمان بر و پرهزینه بوده . این راهکار از شرکت VMware به کمک سازمان ها آمده تا با استفاده از ویژگی های این  پکیج در کنار سایر محصولات این شرکت ، مشکلات را مرتفع نموده و عملیات هایی نطیر تغییر دسکتاپ کاربران ، مدیریت برنامه ها ، ارتقا برنامه ها و سیستم عامل ها براحتی و تحت پنل مدیریتی یکپارچه صورت گیرد.

Disaster Recovery

VMware SRM

این راهکار از شرکت VMware  ، در صورتی که در ساختار سایت و یا دیتاسنتر شما ، خرابی (failure) رخ دهد ، این محصول در کنار محصولات دیگر می تواند ماشین های مجازی شما را  از سایت اول شما به سایت دوم شما ( سایت Disaster ) با کمترین DownTime انتقال دهد.

همچنین این محصول امکان failover و failback را برای سازمان شما اراه میدهد.